342974137_786742892924523_5836128899716783107_n

Sokolim okiem po meczu: WKS Śląsk Wrocław

W ramach ostatniej kolejki sezonu zasadniczego Energa Basket Ligi koszykarze Rawlplug Sokoła zagrali we Wrocławiu z miejscowym WKS Śląskiem. Rewanżowe spotkanie zakończyło się wynikiem 75:76 na korzyść gości.

– Nie będę ukrywał, że się bardzo cieszymy z tego zwycięstwa – zaczął podczas konferencji prasowej trener Marek Łukomski. – To na pewno dla nas smakuje bardzo przyjemnie. Jesteśmy chyba jedynym zespołem, który pokonał Śląsk w tym sezonie dwa razy. Na pewno podziękowania się należą po pierwsze chłopakom, moim zawodnikom, którzy walcząc, zostawili serca na parkiecie przyczyniając się do zwycięstwa – dodał, doceniając w dalszej części kibiców, którzy byli obecni w środę w hali Orbita.

Mecz ten miał wszystko: emocje, walkę, zwroty akcji. Rawlplug Sokół prowadził zaledwie siedem minut i dwadzieścia siedem sekund, nie wygrywając żadnej z trzech kwart. Niemal całe spotkanie było jednak wyrównane i to zacięta końcówka pozwoliła cieszyć się z wygranej drużynie z Łańcuta, choć dotychczas miała problem na wyjazdach.

Zespół trenera Marka Łukomskiego historyczny sezon w ekstraklasie kończy z bilansem 11 – 19, zajmując dwunaste miejsce w tabeli dające utrzymanie w Energa Basket Lidze.

WKS Śląsk Wrocław – Rawlplug Sokół Łańcut 75:76 (27:25, 20:14, 16:22, 12:15)

WKS Śląsk: Jakub Nizioł 16, Jakub Karolak 11, Artsiom Parakhouski 9, Łukasz Kolenda 9, Justin Bibbs 6, Ivan Ramljak 6, Aleksander Dziewa 6, Aleksander Wiśniewski 4, Szymon Tomczak 4, Daniel Gołębiowski 2, Donovan Mitchell 2, Michał Mindowicz 0

Trener: Ertugrul Erdogan, as. Andrzej Adamek, Adrian Mroczek-Truskowski, Maksym Papacz, Maciej Maciejewski

Rawlplug Sokół: James Eads III 21, Adam Kemp 20, Michał Kołodziej 15, Mateusz Szczypiński 12, Marcin Nowakowski 4, Filip Struski 3, Przemysław Wrona 1, Mateusz Bręk 0, Mikołaj Płowy, Kacper Balawender

Trener: Marek Łukomski, as. Marcin Wit