hjhgjggf

Sokolim okiem po meczu: King Szczecin

W ramach osiemnastej kolejki Energa Basket Ligi koszykarze Rawlplug Sokoła zmierzyli się na wyjeździe z Kingiem Szczecin. Spotkanie zakończyło się wynikiem 75:73 na korzyść drużyny trenera Arkadiusza Miłoszewskiego.

– Trafiliśmy na dobrze grający zespół do tej pory, natomiast w tym meczu, myślę, że równie tak samo zasłużyliśmy na zwycięstwo jak Szczecin – przyznał podczas konferencji prasowej trener Marek Łukomski.

Siódma wygrana z wyżej notowanym faworytem wydawała się być na wyciągnięcie ręki. Końcówka – za sprawą rzutu na zwycięstwo Andy’ego Mazurczaka – okazała się bez happy endu dla Łańcuta.

– Koniec końców, przegraliśmy to spotkanie dwoma punktami po ostatniej akcji, ale nie ma co rozpaczać nad tą ostatnią akcją, bo przegraliśmy nie ostatnią akcja, a kilkoma błędnymi akcjami, które ją poprzedziły. Na pewno musimy poprawić pewne rzeczy, jak egzekucje w pewnych momentach meczu. Musimy wyciągnąć z tej porażki wnioski. Na pewno gramy lepiej ostatnimi czasy, natomiast za takie ładne porażki, wciąż mamy tylko jeden punkt. I to przegrana, która nas bardzo boli – dodał szkoleniowiec.

Sokół prowadził przez 23 minuty i 6 sekund, wygrał pierwszą kwartę (13:24), drugą (39:44), a w kolejnych fragmentach, choć utracił przewagę, trzymał się na tyle blisko, że rywalizacja była niezwykle zacięta i emocjonująca. W całym meczu zebrano 33 piłki i rozdano 13 asyst. Oddano także 27 na 64 rzutów z gry (42,2 proc), z czego zza linii 6,75 m celnie przymierzono 9 razy (34,6 proc).

Dla Sokoła było to dwunasta porażka w sezonie. Drużyna Marka Łukomskiego z bilansem 6 – 12 zajmuje obecnie jedenaste miejsce w ligowej tabeli. Najbliższy mecz zostanie rozegrany w czwartek 2 lutego w Słupsku, gdzie przeciwnikiem będzie Grupa Sierleccy Czarni.

King Szczecin – Rawlplug Sokół Łańcut 75:73 (13:24, 26:20, 20:11, 16:18)

King: Bryce Brown 17, Phil Fayne 13, Andrzej Mazurczak 12, Kacper Borowski 11, Zac Cuthbertson 10, Filip Matczak 8, Mateusz Kostrzewski 4, Tony Meier 0, Konrad Szymański, Konrad Rosiński, Aleksander Wiśniewski.

Trener: Arkadiusz Miłoszewski, as. Maciej Majcherek

Rawlplug Sokół: Corey Sanders 17, Delano Spencer 14, Filip Struski 12, Adam Kemp 11, Raynere Thornton 11, Mateusz Szczypiński 6,  James Eads 2, Mateusz Bręk 0,  Przemysław Wrona 0, Marcin Nowakowski 0, Michał Kołodziej, Mikołaj Płowy.

Trener: Marek Łukomski, as. Marcin Wit

Pamela Wrona

Możliwość komentowania została wyłączona.