322661313_462239426121792_5966041089779852363_n

Sokolim okiem na mecz: WKS Śląsk Wrocław

Rawlplug Sokół Łańcut rozegra dziesiąty mecz przed własną publicznością. Tym razem, przeciwnikiem będzie WKS Śląsk Wrocław. Spotkanie kończące pierwszą rundę rozgrywek odbędzie się w czwartek 5 stycznia o godzinie 19:30.

Przed Sokołem trudny początek 2023 roku. Na „dzień dobry”, a jednocześnie na pożegnanie pierwszej rundy, drużyna trenera Marka Łukomskiego sprawdzi się z niepokonanym WKS Śląskiem w jedynym meczu domowym rozgrywanym w tym miesiącu. W przeszłości ścieżki Łańcuta z wrocławskimi zespołami zeszły się dwanaście razy (z obecną, która awansowała do EBL ostatnio w sezonie 2018/19). Tymczasem, pierwszy raz obie drużyny zagrają przeciwko sobie na najwyższym poziomie.

– Myślę, że do spotkań tego typu podchodzi się bez stresu, gdyż my nie mamy w takich starciach nic do stracenia. Osobiście, dla mnie będzie to mecz z dość ciekawą historią, ponieważ już jako czterolatek miałem okazje patrzeć, jak Śląsk zdobywa swoje mistrzostwa i to będzie dla mnie pierwsza możliwość żeby zagrać przeciwko drużynie z Wrocławia na parkietach PLK – opowiada zawodnik Sokoła, Mateusz Szczypiński.

– Jedną niespodziankę –  wygrywając z drużyną z Ostrowa Wielkopolskiego – już sprawiliśmy, więc czemu mielibyśmy nie sprawić problemów drużynie WKS-u? Także myślę, że w tym spotkaniu nasze największe szanse są właśnie w pozycji „underdoga”, bo wtedy jesteśmy najbardziej nieprzewidywalni – dodaje.

WKS Śląsk, osiemnastokrotny Mistrz Polski i aktualny lider tabeli zdobywa średnio 89,1 punktu (50,6 proc. z gry). Notuje także 39,4 zbiórki i 19,7 asyst. W i tak już szerokiej rotacji zabraknie kontuzjowanych graczy: Jakuba Karolaka oraz Conora Morgana.

– Drużyna prowadzona przez Andreja Urlepa prezentuje połączenie szybkiej i skutecznej gry, na co inne drużyny nie mogły znaleźć odpowiedzi do tej pory. Warto podkreślić, że drużyna z Wrocławia najlepiej dzieli się piłką w lidze. Wynika to z dobrze przygotowanego planu gry dopasowanego pod obronę przeciwników, jak i wysokiej klasy egzekutorów (zawodników) – analizuje asystent trenera, Marcin Wit.

– Głównym założeniem w meczu będzie agresywność po obu stronach parkietu. Na pewno będziemy chcieli narzucić swój styl w obronie i mocno zaburzyć ofensywę Mistrza Polski. Ofensywnie, chcemy wrócić do gry, jaką prezentowaliśmy z zespołami z Gdyni i Ostrowa Wielkopolskiego, gdzie potrafiliśmy dzielić się piłką, utrzymywać prawidłowy spacing i wykorzystać potencjał wszystkich zawodników. Kluczowym elementem będzie również znalezienie balansu między grą do środka i na zewnątrz – zdradza dalej.

W meczu ze Śląskiem przed łańcucką publicznością pierwszy raz zadebiutuje nowy koszykarz, James Eads.

Więcej o najbliższym spotkaniu w informatorze meczowym.

WKS ŚLĄSK WROCŁAW

Bilans: 14 – 0
Bilans historyczny: 5 – 7
Miejsce w tabeli: 1
Ostatnie wyniki: PGE Spójnia Stargard 99:66 (d), Legia Warszawa 63:76 (w), Anwil Włocławek 73:75 (w), King Szczecin 78:103 (w), Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 75:77 (w), Twarde Pierniki Toruń 79:74 (d), MKS Dąbrowa Górnicza 96:103 (w), Polski Cukier Start Lublin 91:84 (d), Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz 99:111 (w), Tauron GTK Gliwice 71:91 (w), Trefl Sopot 77:88 (w), Suzuki Arka Gdynia 87:80 (d), BM Stal Ostrów Wielkopolski 83:68 (d), Enea Zastal BC Zielona Góra 85:78 (d).

Skład: Łukasz Kolenda (rozgrywający), Aleksander Wiśniewski (rozgrywający/rzucający), Jeremiah Martin (rozgrywający/rzucający), Kodi Justice (rzucający), Jakub Karolak (rzucający/niski skrzydłowy), Daniel Gołębiowski (rzucający/niski skrzydłowy), Justin Bibbs (rzucający/niski skrzydłowy), Michał Mindowicz (niski skrzydłowy), Jakub Nizioł (niski skrzydłowy/silny skrzydłowy), Ivan Ramljak (niski skrzydłowy/silny skrzydłowy), Conor Morgan (silny skrzydłowy), Mikołaj Adamczak (silny skrzydłowy), Aleksander Dziewa (silny skrzydłowy/środkowy), Maciej Bender (silny skrzydłowy/środkowy), Artsiom Parakhouski (środkowy), Szymon Tomczak (środkowy).
Trener: Andrej Urlep, asystenci: Andrzej Adamek, Adrian Mroczek-Truskowski, Maksym Papacz

Najwięcej punktów: Jeremiah Martin 263 (śr.20,2), Aleksander Dziewa 184 (śr.14,2)

15. kolejka Energa Basket Ligi

Termin meczu: 5 stycznia 2023 roku, godzina 19:30
Miejsce:
Łańcut, hala MOSiR
Ceny biletów: normalne 30 PLN; ulgowe 15 PLN
Transmisja:
Emocje TV

Pamela Wrona

fot. Wojciech Cebula, WKS Śląsk Wrocław

Możliwość komentowania została wyłączona.