DSC_4967

SOKOLIM OKIEM NA MECZ: POLSKI CUKIER START LUBLIN

NA HORYZONCIE: START LUBLIN.
Wyjazd po zwycięstwo!

Początek tego sezonu nie idzie po myśli naszych Sokołów, nawiązując do najbliższego przeciwnika, możemy nazwać to lekkim falstartem. Już w niedzielę na hali sportowo-widowiskowej Globus naszym rywalem będzie Polski Cukier Start Lublin. Czy po dwóch porażkach z rzędu przyjdzie czas na przełamanie?

 

OSTATNIE STARCIE

Nie milkną echa ostatniego starcia, które zdecydowanie obnażyło słabości naszego Sokoła. Anwil Włocławek pod wodzą Sandersa oraz Petraska od samego początku narzucił swoje tempo, które okazało się zabójcze. Ciężko się bronić, gdy twój rywal trafia 18 z 37 rzutów za trzy (47%). Po 20 minutach przyjezdni zdołali sobie zbudować aż 17 punktów przewagi. Niestety mimo starań nie udało się powrócić do wyniku. Anwil zwyciężył ostatecznie 64:88.

Każda kolejna trójka bolała coraz bardziej, mimo że mieliśmy swoje zrywy. Każdy z nas wierzył, że jesteśmy w stanie tę stratę powoli zmniejszać. Pierwsze minuty drugiej połowy ustawiły to spotkanie do końca. Skuteczność pozostawia jeszcze wiele do życzenia – stwierdził po meczu Mateusz Szczypiński.

 

 

W RYWALIZACJI Z SOKOŁEM

Ostatni sezon pokazał jasno, że nasza drużyna miała doskonały sposób na niedzielnego rywala. Zarówno w hali Globus, jak i na własnym obiekcie Sokoły potrafiły odnieść zwycięstwa. Należy podkreślić jednak, że nie były to łatwe mecze, okraszone dramaturgią. Jeśli chodzi o inne starcia na poziomie ligowym, musimy się cofnąć aż do sezonu 2013/2014, kiedy oba zespoły grały jeszcze w 1 lidze. Wówczas Sokół oraz Start wygrali po jednym ze starć.

Mecze ostatniego sezonu:

Sokół Łańcut – Start Lublin  74:72

Start Lublin – Sokół Łańcut  74:83

Z OBOZU RYWALA

Zespół z Lublina ten sezon rozpoczął zdecydowanie lepiej, ponieważ po dwóch spotkaniach ma na swoim koncie komplet punktów. Wygrali najpierw u siebie z Toruniem, natomiast tydzień później na ciężkim terenie w Sopocie. W dodatku w ostatnią środę rozegrali swój pierwszy mecz w ramach rozgrywek European North Basketball League.

Ostatnie wyniki:

Start Lublin – Uniclub Casino Juventus Utenos 73:103

Trefl Sopot – Start Lublin 73:82

Start Lublin – Twarde Pierniki Toruń 102:85

Najważniejsze ogniwa (po 2 kolejkach EBL):

Jabil Durham – 19.5 punktów, 6.5 zbiórki oraz 10 asyst na mecz

Liam O’Reilly – 18.5 punktów, 2.5 zbiórki oraz 8 asyst na mecz

OKIEM TRENERA

W ostatnim meczu straciliśmy za dużo punktów, kiedy źle funkcjonowała nasza tranzycja defensywa. Wiemy że Lublin, mimo wielu różnych atutów, bardzo lubi grać szybko. Nawet po straconym koszu szukają okazji do zdobycia „łatwych punktów”.Niestety nadal nie pomaga nam sytuacja zdrowotna w naszym zespole. W tym tygodniu do wyłączonych z gry Marcina Nowakowskiego i Filipa Struskiego, dołączył przeziębiony Biram Faye. Występ dwóch pierwszych, w meczu z Lublinem jest niestety wykluczony. Natomiast mamy nadzieję, że Biram będzie w stanie nam pomóc i powiększy naszą rotację. – przyznał Marek Łukomski

Sewertronics Sokół Łańcut – Polski Cukier Start Lublin

Kiedy? 08.10.2023

O której? 15:30

Gdzie?  Hala Globus im. Tomasza Wójtowicza, Lublin

Transmisja: EmocjeTV

Autor: Patryk Popiołek

 

Możliwość komentowania została wyłączona.