313441530_554299953367998_1496221824200731153_n

Sokolim okiem na mecz: Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz

Rawlplug Sokół rozegra szósty w sezonie mecz w Łańcucie. W ósmej kolejce na własnym parkiecie podejmie Enea Abramczyk Astorię Bydgoszcz.

 

Mówi się, że w zawodowym sporcie nie ma miejsca na sentymenty, choć najbliższe spotkanie z pewnością przysporzy pozytywnych emocji – mamy w końcu ze sobą tyle wspólnego! Aż trzech zawodników naszego klubu (Marcin Nowakowski, Adam Kemp i Corey Sanders) w przeszłości reprezentowało drużynę gości. – Jest to dla mnie wyjątkowy mecz i pierwsze starcie z Astorią odkąd odszedłem z klubu. 3 bardzo udane sezony, narodziny córki, same miłe wspomnienia – wylicza Nowakowski, dodając po chwili: – Ale po przekroczeniu linii boiska wszystkie inne rzeczy zejdą na bok i będę chciał zrobić wszystko, by to Sokół wygrał ten pojedynek.

Ostatni raz oba zespoły mierzyły się ze sobą na jej zapleczu, w sezonie 2018/19. Doszło wówczas do siedmiu spotkań (1:1 w rundzie zasadniczej), a w ostatnim, piątym w serii półfinałowej (2:3), przeciwników do zwycięstwa poniósł… Marcin Nowakowski, który miał olbrzymi wkład w powrocie Bydgoszczy na koszykarską mapę ekstraklasy po 13 latach nieobecności. Będzie to zatem pierwszy mecz na poziomie ekstraklasy. Natomiast w całej historii – pierwszy raz w sezonie 2011/12 – naprzeciw siebie stawaliśmy 21 razy. Bilans? 15:6 dla nas.

Elementów wspólnych jest znacznie więcej, bo Sokoła i Astorię łączy tylko jeden wygrany mecz w obecnym sezonie. Co ciekawe, prezesów klubów wiąże nie tylko to samo imię – obaj wywodzą się z klubów kibica.

Spójrzmy na liczby. W ekipie trenera Radosława Soji najwięcej punktów zdobywa Delano Spencer – 17,9 na mecz. Rozdaje średnio 1,9 asysty, jego wskaźnik efektywności wynosi średnio 13,1, a z dystansu rzuca ze 41,2% skutecznością. U trenera Marka Popiołka liderem jest Eddy Polanco, który notuje 17,7 punktów na mecz. Ma 37,5% skuteczność za 3, a także przeciętnie 2,3 asysty i eval 14,4. Kto poprowadzi swój zespół do zwycięstwa?

Ten istotny dla układu tabeli mecz odbędzie się już w tę sobotę, 19 listopada o godzinie 17:30. Przed łańcucką publicznością zadebiutuje Adam Kemp.

ENEA ABRAMCZYK ASTORIA BYDGOSZCZ

Bilans: 1 – 6
Bilans historyczny: 15:6

Miejsce w tabeli: 16
Ostatnie wyniki: Polski Cukier Start Lublin 101:97 (w), PGE Spójnia Stargard 73:72 (w), Anwil Włocławek 95:84 (d), Trefl Sopot 90:71 (w), Suzuki Arka Gdynia 88:102 (d),BM Stal Ostrów Wielkopolski 103:80 (w), Enea Zastal BC Zielona Góra 73:91 (d)

Skład: Jakub Stupnicki (rozgrywający), Mike Smith (rozgrywający), Michał Pluta (rozgrywający/rzucający), Igor Wadowski (rozgrywający/rzucający), Daniel Szymkiewicz (rzucający), Eddy Polanco (rzucający), Myke Henry (rzucający), Michał Kolenda (rzucający/niski skrzydłowy), Szymon Jaskółd (niski skrzydłowy), Aleksander Lewandowski (niski skrzydłowy), Michał Kołodziej (niski skrzydłowy/silny skrzydłowy), Benjamin Simons (niski skrzydłowy/silny skrzydłowy), Jakub Ulczyński (niski skrzydłowy/silny skrzydłowy), Nathan Cayo (silny skrzydłowy/środkowy), Filip Dereszyński (silny skrzydłowy/środkowy), Nicholas Muszynski (środkowy), Piotr Wińkowski (środkowy). Trener: Marek Popiołek, asystenci: Grzegorz Skiba, Marcin Woźniak.

Najwięcej punktów: Mike Smith 167 (śr.16,7), Eddy Polanco 154 (śr.17,1)

8. kolejka Energa Basket Ligi

Termin meczu: 19 listopada 2022 roku, godzina 17:30
Miejsce:
Łańcut, hala MOSiR
Ceny biletów: normalne 30 PLN; ulgowe 15 PLN
Transmisja:
Polsat Sport Extra

AUTOR: Pamela Wrona

Możliwość komentowania została wyłączona.