artur-800x445

KOLEJNY WYCHOWANEK COMBINE ACADEMY W SOKOLE! WITAMY ARTURA ŁABINOWICZA!

Z ogromnym entuzjazmem witamy Artura Łabinowicza w szeregach Muszynianka Domelo Sokół Łańcut! Ten wszechstronny zawodnik, urodzony w 1997 roku w Stanach Zjednoczonych, jest żywym przykładem globalnego rozmachu koszykówki i unikatowego połączenia amerykańskiego stylu gry z polskimi korzeniami.

Łabinowicz, z polskimi rodzicami z Dolnego Śląska, wychowywał się w USA, ale zawsze pielęgnował swoje polskie dziedzictwo, co przekłada się na jego niepowtarzalny styl na parkiecie. Jego początki w koszykówce, rozpoczęte w USA, są fundamentem jego imponującej techniki i rozumienia gry. Rozpoczynając od Coastal Carolina Chanticleers, Artur szybko udowodnił swoje umiejętności, ustanawiając rekord rozegranych meczów w debiutanckim sezonie. Jego kolejny etap edukacji i rozwoju w koszykówce to Uniwersytet Evansville, gdzie średnio zdobywał 7.3 punktu na mecz, będąc ważnym elementem drużyny.

Przed studiami, Łabinowicz rozwijał swoje umiejętności w Combine Academy, gdzie miał okazję współpracować i występować w jednej drużynie z… Tylerem Cheese. Z resztą, popatrzcie na to zdjęcie, które znaleźliśmy w odmętach internetu 🙂

https://www.instagram.com/p/86qSn9oX7_/?fbclid=IwAR2xmOQCpAkVIyE5cE-7ha3CNCE8SjMzgnhnik3gloyujQP6g_J4olzPopY

Następnie Artur przeniósł się do Polski, chcąc sprawdzić swoje umiejętności na europejskich parkietach. Jego czas w Śląsku Wrocław (2020, 1 spotkanie), mimo że krótki, był ważnym etapem w jego karierze. W Weegre AZS Politechnice Opolskiej (2020/2021) notował średnio niecałe 12 punktów oraz 4.2 zbiórki w 25 meczach.

Powrót do Stanów zaowocował występami w G-league. Został wybrany z 19. numerem draftu przez Iowa Wolves, miał również okazję występować w Capital City Go-Go, rezerwach Washington Wizards. W tym okresie, za wielką wodą rozegrał 4 spotkania, spędzając średnio 8,5 minuty na parkiecie zdobywając średnio 2 pkt na mecz. Jego ambicje dotarły nawet do prestiżowej ligi Big3, gdzie mierzył się z takimi gwiazdami jak Joe Johnson czy Nate Robinson.

Jednak to w Żaku Koszalin Artur naprawdę rozwinął skrzydła, zdobywając średnio 19.4 punktu i 6.2 asysty na mecz w 25 spotkaniach. To tam udowodnił, że jest gotowy na wyższe wyzwania, co zwróciło uwagę klubów ekstraklasy, w tym King Wilki Morskie Szczecin, gdzie ostatnio występował.

W Muszynianka Domelo Sokół Łańcut, Łabinowicz ma szansę stać się kluczową postacią. Jego doświadczenie międzynarodowe, połączone z umiejętnościami i determinacją, dają naszej drużynie nową dynamikę i możliwości. Z niecierpliwością oczekujemy na to, jak jego talent wpłynie na nasze kolejne spotkania i sukcesy na parkiecie!

Witamy Artura w zespole i życzymy mu wielu spektakularnych występów w naszych barwach!

Leave A Comment

Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment.