mmm

Sokolim okiem po meczu: PGE Spójnia Stargard

W ramach dwudziestej dziewiątej kolejki Energa Basket Ligi koszykarze Rawlplug Sokoła podjęli u siebie PGE Spójnię Stargard. Rewanżowe spotkanie zakończyło się wynikiem 79:83 na korzyść gości.

Rawlplug Sokół ostatni raz przegrał na własnym parkiecie ósmego listopada, nie pozwalając dotychczas swoim rywalom na wywiezienie z Łańcuta dwóch punktów. Tymczasem, świetną serię siedmiu domowych zwycięstw z rzędu przerwał w czwartkowe popołudnie zespół ze Stargardu.

– Myślę, że było to dla nas bardzo ciężkie spotkanie, jeżeli chodzi o stronę fizyczną, bo zespół Spójni bardzo mocno nas chciał zdominować i wykorzystywać każdą nadarzającą się okazję na zdominowanie nas. Szybkie faule Przemka Wrony ukróciły naszą rotację, potem lekka kontuzja Jamesa Eadsa, a do tego wszystkiego nie mieliśmy dwóch naszych podstawowych zawodników – powiedział trener Marek Łukomski podczas konferencji prasowej. – Mimo porażki, cieszy mnie to, że walczyliśmy na tyle, ile mogliśmy – dodał.

Sokół prowadził dokładnie 16 minut i 59 sekund, wygrywając pierwszą w kwartę. W kolejnych odsłonach spotkania trzymał się blisko, ale ostatecznie to PGE Spójnia przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę.

W pewnym momencie, na początku drugiej kwarty na parkiecie pojawili się jednocześnie: Marcin Nowakowski, Mateusz Szczypiński, Mateusz Bręk, Filip Struski oraz Przemysław Wrona – to autorzy awansu do Energa Basket Ligi.

Zespół trenera Marka Łukomskiego następne spotkanie rozegra w środę 3 maja z WKS Śląskiem Wrocław. Będzie to ostatni mecz w sezonie 2022/23. Rawlplug Sokół z bilansem 10 – 19 zajmuje obecnie jedenaste miejsce w tabeli i pewny jest utrzymania w Energa Basket Lidze.

Rawlplug Sokół Łańcut – PGE Spójnia Stargard 79:83 (20:18, 18:21, 20:28, 21:16)

Rawlplug Sokół: Adam Kemp 22, Mateusz Szczypiński 13, James Eads III 11, Michał Kołodziej 8, Filip Struski 8, Przemysław Wrona 6, Marcin Nowakowski 5, Delano Spencer II 4, Mateusz Bręk 2, Mikołaj Płowy, Kacper Balawender

Trener: Marek Łukomski, as. Marcin Wit

PGE Spójnia: Ajdin Penava 24, Barret Benson 20, Karol Gruszecki 13, Jordan Mathews 13, Adam Brenk 5, Tomasz Śnieg 4, Brody Clarke 2, Paweł Kikowski 2, Oliwer Korolczuk, Grzegorz Chodźko, Dominik Grudzińśki

Trener: Sebastian Machowski, as. Maciej Raczyński, Konrad Koziorowicz

Możliwość komentowania została wyłączona.