336637949_999593870944158_1921990597397802067_n

Sokolim okiem po meczu: Enea Zastal BC Zielona Góra

W ramach dwudziestej ósmej kolejki Energa Basket Ligi koszykarze Rawlplug Sokoła podjęli u siebie Enea Zastal BC Zielona Góra. Rewanżowe spotkanie zakończyło się wynikiem 86:74 na korzyść gospodarzy.

Rawlplug Sokół kontynuuje dobrą serię domowych zwycięstw, która i w czwartkowy wieczór pozostała nieprzerwana!

– Gratulacje dla naszych chłopaków – twierdza obroniona – dla naszych kibiców za wspaniały doping. Mecz, jak każdy mógł zaobserwować, był od pewnego momentu pod kontrolą, z małymi przestojami. Natomiast drużyna z Zielonej Góry jest bardzo dobrze prowadzona przez trenera Olivera Vidina i wiedzieliśmy, że to nie jest koniec, gdzieś w połowie trzeciej kwarty. Musieliśmy być do końca skupionymi, kontrolować sytuację na boisku, bo zespół tak groźny zawsze jest w stanie wrócić. Jesteśmy zadowoleni z dziesiątego zwycięstwa w lidze – mówił podczas konferencji prasowej trener Marek Łukomski.

Rawlplug Sokół prowadził znaczną część czwartkowego spotkania, bo dokładnie 32 minuty i 47 sekund, wygrywając każdą z czterech kwart. Zebrał także 45 piłek (o 15 więcej od swojego przeciwnika), rozdał 20 asyst, grając na 51,5 proc. skuteczności z gry.

W czwartkowym meczu 18-letni wychowanek klubu Kacper Balawender po raz pierwszy pojawił się na parkietach ekstraklasy. Silny skrzydłowy zanotował jedną zbiórkę!

Zespół trenera Marka Łukomskiego następne spotkanie rozegra w czwartek 27 kwietnia podejmując u siebie PGE Spójnię Stargard. Będzie to ostatni mecz przed własną publicznością, a przedostatni w sezonie 2022/23. Rawlplug Sokół z bilansem 10 – 18 zajmuje obecnie jedenaste miejsce w tabeli.

Rawlplug Sokół Łańcut – Enea Zastal BC Zielona Góra 86:74 (24:16, 22:17, 22:20, 18:21)

Rawlplug Sokół: James Eads III 20, Corey Sanders 20, Raynere Thornton 19, Adam Kemp 9, Mateusz Szczypiński 6, Przemysław Wrona 4, Michał Kołodziej 3, Filip Struski 3, Mateusz Bręk 2, Marcin Nowakowski 0, Mikołaj Płowy 0, Kacper Balawender 0

Trener: Marek Łukomski, as. Marcin Wit

Enea Zastal BC: Aleksandar Zacevic 22, Alen Hadzibegovic 20, Bryce Alford 11, Dusan Kutlesic 8, Michał Pluta 5, Szymon Wójcik 4, Jan Wójcik 2, Sebastian Kowalczyk 2, Kareem Brewton 0, Jan Góreńczyk 0, Jakub Kunc 0, Piotr Jagiełowicz

Trener: Oliver Vidin, as. Wojciech Walich